ANTOBDER, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU Yaptı

Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği,ANTOBDER, 2018 YILI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU ile GÖREV DEĞİŞİMİNE GİTTİ

Dernek başkanı Nilhan TURAN, ANTOBDER’in Olağanüstü genel kurulu ile görev değişimine gitmeye kendisinin ihtiyaç duyduğunu belirterek 3 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 11.00 de dernek ofisinde yapılan olağanüstü genel kurul ile taze enerji ile bayrak değişiminin yapıldığını ve iyi geleceğini söyledi.

Kendisinin 2009 Yılında kurulan derneği 2012 yılı sonrasında yönetimini devraldığını, o tarihten itibaren otizmli bireyler için büyük çaba sarf ettiğini, geçmişten devir olan kira borçlarını ödeyerek şunada 2017 yılı itibariyle hiçbir borcu olmadan teslim ettiğini, ofisi olmayan yüksek kiralarla tek odalı yerlerde hizmet verilmeye çalışıldığını, pek çok eksiği ve borcu ile toplumsal hizmet vermeye gayret eden derneğin sorunlarından kurtarıldığını, bu süre zarfında Otizm farkındalığı, OTİZM EYLEM PLANININ hayata geçirilmesi, TOM Türkiye Otizm Meclisi’nin kuruluş aşamasında dernek adına şahsı olarak aktif rol aldıklarını, pek çok faaliyette bulunulduğunu söyledi.

Turan, En önemlisinin de OTİZMLİ bireylerin ailelerinden oluşan ANTOBDER için Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından dernek çalışmalarında kullanılması için tahsis edilen daireye sahip olunması için büyük emek sarf ettiğini ve açılışının da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL eşi Ebru TÜREL tarafından yapıldığını bu bağlamda başta Sayın TÜREL ve ekibine müteşekkir olduklarını bildirdi.

Kendisi de % 90 oranında 27 Yaşında OTİZMLİ oğlu olan Nilhan TURAN, Otizm engelinin diğer engel türlerinden çok daha farklı ve ağır olduğunun da altını çizerek, beş yıl süren başkanlığı döneminin yorgunluğunu gidermek üzere bu değişimi zamanından önce özellikle kendisinin istediğini vurgulayarak, yönetim kurulu üyelerine destek ve katkılarına teşekkürlerini iletti.

TURAN, Kurucu üyelerinden olan ve ilk dönemin başkanlığını yapan kader arkadaşım Perihan BAL’ın yönetiminde Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneğimiz, Antalya da önemli misyonunu sürdürmeye devam edecektir. Yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim. Diye konuştu.

Otizm tüm Dünya da hızla artan bir nörogelişimsel bozukluk olarak biliniyor.
antalyakadin

 

About antobder